Anomalijų paveldimumas Dažniausiai kartų kartų

[Total: 0    Average: 0/5]

Pagrindinis veiksnys paprastam nutukimui yra priskiriamas genetiniams veiksniams, nes kai kurie šaltiniai nurodo, kad šie mechanizmai sudaro daugiau kaip 50% nutukimo vystymosi. Trikdžių palikimas paprastai būna daug kartų.

Įgyjami veiksniai, be kita ko, yra prastos mitybos įpročiai, sumažėjęs fizinis aktyvumas, stresas ir emocinės disfunkcijos. Be to, kai kuriais paprasto nutukimo atvejais gali būti svarbus kultūrinių priežasčių ir šeimos tradicijų vaidmuo.

Be to, kai kurie farmakologiniai preparatai sukelia tendenciją didinti kūno svorį, pvz., šiais atvejais hormoninius vaistus, gliukokortikosteroidus, antidepresantus, antipsichozinius preparatus, kraujospūdį mažinančius preparatus. Mažas svoris, taip pat didelis naujagimio KMI, taip pat laikomas rizikos faktoriumi paprastam nutukimui.

Simptomai paprasto nutukimo

Paprastas nutukimas daugiausia susijęs su tokiomis ligomis kaip hipertenzija, išeminė širdies liga ir II tipo diabetas. Jis taip pat yra susijęs su osteoartritu (jo nutukimo priežastis yra pernelyg didelė lokomotyvo sistemos perteklius) ir venų tromboembolija.

Paprastas nutukimas gali būti kartu su tulžies pūslės akmenimis, šlapimo takų, vėžio ir inkstų funkcijos nepakankamumu. Be to, moterys kenčia nuo menstruacijų sutrikimų, hipertrichozės, jiems neįprastoje vietoje ir miego apnėjos.

Paprastas nutukimas gali būti asimptominis arba susijęs su diskomfortu, sunkumais kasdieniame gyvenime ir psichinėmis problemomis. Sudėtinės ligos yra labai reti ir dažnai sunkios, o pačios sąlygos dažnai kelia pavojų paciento gyvenimui.

Paprasto nutukimo pripažinimas

Paprasto nutukimo diagnozę galima nustatyti, kai nustatomas nenormalus KMI. Teisingai, jo vertės, padalijus svorį kilogramais aukščio metrais, pakeltais į aikštę, turėtų būti 18,5-24,9 kilogramo vienam kvadratiniam metrui.

Antsvoris yra nurodomas, kai KMI yra tarp 25 ir 29,9, nutukimas yra rodomas, kai KMI yra tarp 30 ir 34,9, o nutukimas yra rodomas, kai KMI yra tarp 35 ir 39,9. Labai nutukimas (III laipsnis) yra pripažįstamas, jei KMI yra didesnis arba lygus 40 kilogramų vienam kvadratiniam metrui.

Taip pat svarbu atskirti pilvo nutukimą (visceralinį nutukimą), kuris apima per didelį riebalinio audinio kaupimąsi kūno ir pilvo srityje (liemens apskritimo ilgis moterims viršija 79 cm ir 94 cm) ir ginezoidinio tipo nutukimas (šlaunys -impediastinalinis), kur riebalinis audinys kaupiasi pirmiausia liemens juosteliu ir šlaunimis.

Diferencijavimo metu visų pirma reikėtų atsižvelgti į ligas, kurios atsiranda padidėjusio kūno svorio atžvilgiu: pvz., Didelės kūno svorio sutrikimai, nedideli kūno svorio pokyčiai ir tt Kušingo sindromas, polycistinių kiaušidžių sindromas, hipotiroidizmas (arba hipofizės liga) genetinės ligos ir kt.

Paprasto nutukimo gydymas

Paprasto nutukimo gydymas yra būtinas žmonėms, turintiems antsvorį (KMI 25-29,9) ir bent vieną komplikaciją. Terapija atliekama kiekviename nutukusiam pacientui (KMI didesnis arba lygus 30), neatsižvelgiant į padidėjusio kūno svorio pasekmes.

Paprasto nutukimo gydymui būtina bendradarbiauti su dietologu, fizioterapeutu, psichologu ir gydytoju. Manoma, kad sėkmė sumažina kūno svorį 10 procentų ir išlaikyti tokią būseną ilgesnį laiką. Yra keletas valdymo metodų: nefarmakologinių, farmakologinių ir chirurginių.

Nefarmakologinis paprastojo nutukimo gydymas yra konservatyvus gydymo metodas, kurio pagrindas - tinkamos dietos įdiegimas, kurio laikymasis yra pagrindinis valdymo metodas. Energijos tiekimas turėtų būti sumažintas 500-1000 kcal per dieną.

Būtina apriboti riebalų suvartojimą ir praturtinti maistą papildomomis porcijomis vaisių ir daržovių bei likusių maisto produktų. Be to, kiti svarbūs nefarmakologinio nutukimo gydymo metodai yra reguliarūs fiziniai pratimai ir psichoterapija, kurie keičia elgesį.

Sibutraminas ir orlistato preparatai buvo vartojami kartu su vaistiniais preparatais ir vartojami griežtai apibrėžtais nutukimo atvejais, taip pat kai kuriems pacientams taikomi gydymo metodai (jie apima chirurginį skrandžio pajėgumo sumažėjimą).

Prognozė paprasto nutukimo atveju

Tuo atveju, kai paprastas nutukimas diagnozuotas anksti ir tinkamai gydomas (daugiausia naudojant nefarmakologinius elgesio metodus), prognozė yra teigiama. Blogiau prognozuojama atvejų, kai atsirado komplikacijų, ir tokiu atveju prognozė priklauso nuo susijusios ligos dėl nutukimo.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*