Biopsija su “Pick-up Cutout” atliekama

[Total: 0    Average: 0/5]

Odos pažeidimų ir artrito atsiradimas paprastai yra prieš nefrologinius simptomus. Lupusine nefropatija gali atsirasti keletas sutrikimų: nuo šlapimo nuosėdų pokyčių iki mažos proteinurijos iki nefrozinio sindromo (bėgimas su hipertenzija, sumažėjęs išsiskyręs šlapimas ir sindromas) ir pilna prapūtimo nefrozinio sindromo.

Kai kuriems pacientams palaipsniui susilpnėja glomerulų filtracija, o inkstų spenelių ligos atsiranda, dažniausiai tai yra ritės acidozė su padidėjusiu kalio kiekiu kraujyje. Laboratoriniai tyrimai rodo sutrikdyto imuninio atsako ypatybes, pasireiškiančias vadinamu "kraujo spaudimo testu". autoantikūnai ir mažesnė komplemento sistemos sudedamųjų dalių koncentracija.

Lupus nefropatijos diagnozė gali būti grindžiama kliniškais inkstų pažeidimo simptomais pacientams, sergantiems sistemine raudonąja vilklige, žinoma, išskyrus kitas tokių inkstų pakitimų priežastis.

Kai yra abejonių dėl diagnozės, kai inkstų funkcija blogėja arba proteinurija viršija 2 gramus per dieną, atliekama biopsija su mėginiais. Histologinis fragmento tyrimas leidžia tiksliai nustatyti pokyčius inkstuose ligos eigoje, be to, jis padeda įvertinti ligos aktyvumą ir trukmę.

Lupus nefropatijos gydymas ir prognozė

Terapinis raudonosios vilkligės nefropatijos gydymas priklauso nuo klinikinių ir laboratorinių simptomų sunkumo bei, jei atliekama inkstų biopsija, priklausomai nuo morfologinių pažeidimų pobūdžio. Lengvos ligos formos, kurioms būdinga maža proteinurija ir normalus inkstų funkcijos sutrikimas, gydymas priklauso nuo neprogresinio raudonojo vilkligio simptomų.

Ši terapija susiliečia su invertu pokyčiais ir pašalina klinikinius ir laboratorinius simptomus (remisijos indukcija), tada palaikant tinkamą inkstų funkcionavimą (remisijos palaikymas).

Pirmajame etape vartojami glikosteroidai (metilprednizolonas į veną) ir ciklofosfamidas. Siekiant išlaikyti remisiją, kitas glioksosteridas (prednizonas) skiriamas per burną. Azatioprinas ir mofetilo mikofenolatas buvo naudojami kaip citostatikai.

Lupusą sukeliančios nefropatijos gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio, gali trukti iki 5 metų ir tai negarantuoja gydymo, nes gali pasireikšti paūmėjimai ir atsinaujinimo simptomai. Sunkesniais atvejais galima keisti tik inkstų pakaitinę terapiją - inkstų funkcija gali pakeisti tik dializė; Tokiems pacientams taip pat rekomenduojama persodinti inkstus.

Vilkligės nefropatijos prognozė

Lupus nefropatijos prognozė yra sėkminga. Dauguma pacientų išgyvena 10 metų be galo stadijos inkstų funkcijos nepakankamumo. Ligos metu pokyčiai gali pereiti prie sunkesnių morfologinių formų, bet ir gydymo įtaka, pokyčiai vyksta formuojant švelnesnius histologinius tipus.

Lupuso nefropatijos aktyvumo rodikliai yra m. tarp kitų yra pluoštinė nekrozė, ląstelių suskaidymas, pusmėnulio ir intersticinių infiltracijų buvimas, retrogradinių pažeidimų atsiradimas (emalio, fibrozės, atrofijos). Prognozė taip pat priklauso nuo neprogresinio inkstų pažeidimų ir komplikacijų buvimo ir sunkumo, atsiradusių per patį vilkligę ir dėl gydymo.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*