Cluster Headache

[Total: 0    Average: 0/5]

Svarbiausia diagnostikos procedūra yra būdingų galvos skausmo ir būdingų lydinčių simptomų atsiradimas. Pacientai neturi jokių anomalijų papildomuose tyrimuose (laboratorijoje ar vaizdavimuose), todėl diagnozavimo kriterijai daugiausia grindžiami ligos klinikinėmis ypatybėmis.

Jei pasireiškia anomalija papildomuose tyrimuose, kurie gali rodyti centrinės nervų sistemos organines ligas su panašiais galvos skausmo modeliais, atliekami vaizdo gavimo bandymai, siekiant pašalinti ar patvirtinti šias prielaidas. Reikėtų prisiminti, kad klasterio galvos skausmas taip pat gali egzistuoti kartu su organinėmis nervų sistemos ligomis. Kitu vienašališku galvos skausmu, migrena, trigeminaline neuralgija ir kitais trigeminaliniais autonominiais galvos skausmais reikėtų atsižvelgti diferencijuojamoje diagnozėje.

Klasterio galvos skausmas

Kaip ir gydant migreną, vaistas vartojamas norint sustabdyti galvos skausmą ar medikamentas yra skiriamas atsargiai, kol atsiranda kitų priepuolių atvejų. Adatinis gydymas buvo naudojamas sumatriptanui (5-HT1 receptorių agonistas). Patobulinimai taip pat pastebimi pacientams, kurie įkvepia 100% deguonies. Atsižvelgiant į trumpalaikį traukulių pobūdį ir didelį traukulių paplitimą, susiduriama su nemažai sunkumų klasterinio galvos ad hoc gydymui. Praktiniu požiūriu nė vienas vaistas nepasiekė savo terapinio poveikio prieš spontaniškai išnykus išpuoliui.

Prevencinis gydymas gali būti trumpalaikis arba lėtinis. Per trumpą laiką vartojami glikosteroidai (deksametazonas, prednizonas), o ilguoju laikotarpiu vartojami šie vaistai: verapamilis (kalcio kanalų blokatorius), valproinė rūgštis (dažniausiai naudojama gydant epilepsiją), ličio karbonatas (labai toksiškas vaistas, vartojamas bipolinė afektinė liga), ergotaminas (skalsių alkaloidas) ir glikosteroidai.

Ilgalaikis gydymas yra rekomenduojamas pacientams, sergantiems lėtine klasterio galvos skauda, bet ir pacientams, kuriems dažnai pasitaiko traukulių. Lėtinio gydymo farmakologinių tyrimų nepakankamumo atveju yra naudojami invaziniai metodai, dėl kurių sukelia anesteziją (švirkščiant chemines medžiagas) arba sunaikinimas (chirurginis arba tinkamas spinduliavimas) trišakio liaukos ganglijams, atsirandantiems dėl ligos simptomų.

Tačiau invazinis gydymas yra susijęs su šiomis komplikacijomis: veido, konjunktyvumo ir ragenos jutimo sutrikimais (antriniai gali sukelti opą), motorinės inervacijos sutrikimai, neuralginiai skausmai.

Prognozė skiriasi. Kapiliarinė galvos skausmas yra lėtinė liga, pasikartojanti ir remisija. Ligos pradžioje sunku nustatyti formos (epizodinės ar chroniškos), ligos trukmės ir remisijos atsiradimo prognozę.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*