Klinikiniai kriterijai apima kraujagyslių trombozės epizodus

[Total: 0    Average: 0/5]

Antifosfolipidinis sindromas pasireiškia tromboze, neurologiniais sutrikimais, akušeriniais sutrikimais, lokomotyvo sistemos simptomais ir odos pažeidimais. Daugeliu atvejų vyrauja veninė trombozė, ypač apatinių galūnių giliosios venos, kurios komplikuoja antikoagulianto sindromas ir apatinių galūnių opų.

Dažnai trombozė yra dvišalis ir pasikartojantis. Sąveika, veikianti arterinius kraujagysles, paprastai veikia smegenis. Kiekviename organe gali pasireikšti tromboziniai epizodai, bet jie gali pasireikšti be jokių simptomų arba nepakankamai. Šios sąlygos gali atsirasti plaučiuose, širdyje, inkstuose ir retai kituose pilvo organuose.

Nervų sistemoje yra insulto ar trumpalaikės išemijos požymių. Dėl pakartotinių epizodų, demencijos būklė palaipsniui vystosi. Antifosfolipidinis sindromas gali būti susijęs su didesniu migrenos, chorejų, epilepsijos, atminties sutrikimų, nugaros smegenų uždegimo rizika.

Iš jutimo organų trombozė gali paveikti akis ir pasireikšti laikinais regėjimo sutrikimais. Moterims sunku pranešti apie nėštumą. Vaikų netekties dažnumas negydytuose pacientuose yra net 80%. Be to, gimdos kaklelio gimdoje, preeklampsija, placentos sutrikimas ir sumažėjęs vaisiaus augimas gali atsirasti dėl akušerinių anomalijų.

Iš lokomotyvo sistemos dalies beveik pusė visų pacientų kenčia nuo sąnarių skausmo, kuris paprastai yra susijęs su artritu. Odos pažeidimai yra retikulinė cianozė, apatinės kojos opos ir nekroziniai pažeidimai pirštais.

Antifosfolipidinio sindromo diagnostika ir gydymas

Yra nustatyti specialūs diagnostikos kriterijai, skirti diagnozuoti antifosfolipidinį sindromą. Klinikiniai kriterijai apima kraujagyslių trombozės epizodus, ginekologinį nepakankamumą ir laboratorinius kriterijus, susijusius su serumo medžiagų, tokių kaip vilkligės antikoaguliantas, kardiolipino antikūnai, ir mikroglobalobulino beta-2 antikūnų.

Antifosfolipidinio sindromo diagnozė patvirtinama, jei tenkinamas bent vienas klinikinis ir laboratorinis kriterijus. Atskiro gydymo metu reikia atsižvelgti į įgimtą trombofiliją ir įvairias įgytos trombofilijos formas.

Kitų jungiamojo audinio ligų arba trombocitopenijos sambūvio metu vartojami glikosteroidai, o pacientams, kuriems yra antikūnų (net esant dideliems titraiams), bet be jokių klinikinių požymių, gydymas nėra rekomenduojamas.

Tik po venų ar arterijų trombozės simptomų atsiranda antikoaguliantų. Tačiau nėra vieningo požiūrio į nėščių moterų gydymą. Turbulencingam antifosfolipidiniam sindromui reikalingi plazmaferezė ir ciklofosfamido megatykai, taip pat į veną leidžiami imunoglobulinai ir heparinas.

Antifosfolipidinio sindromo prognozavimas

Antifosfolipidinio sindromo kursas priklauso nuo kartu egzistuojančių ligų, ypač dėl sisteminės raudonosios vilkligės, lokalizacijos trombinių pažeidimų ir gydymo tipo.

Prognozė taip pat priklauso nuo trombinių pažeidimų masto ir dažnumo. Jų komplikacijos taip pat yra svarbios. Ankstyvas gydymo pradžia turi didelę įtaką prognozei. Tiesioginė grėsmė pacientų gyvenimui yra greitas progresuojantis antifosfolipidinis sindromas (vadinamasis "antiphospholipid sindromas"). katastrofiškos ligos forma). Tinkamai inicijuotas gydymas turi didelę įtaką prognozei.

Katastrofiškas antifosfolipidinis sindromas

Ši forma yra retas klinikinis atvejis, kai laikinai negali veikti keli organai, dažniausiai inkstai, plaučiai ir širdis. Taip yra dėl trombozės vystymosi mažuose induose. Taip pat dažniau mikroprogramas formuojasi centrinėje nervų sistemoje.

Katastrofiško antifosfolipidinio sindromo priežastys yra bendra infekcija, stresinė situacija ar sužalojimas. Simptomai pasirodo staiga. Yra karščiavimas, dusulys, patinimas, sąmonės netekimas. Kvėpavimo, kraujotakos ir inkstų funkcijos nepakankamumas. Ši forma yra susijusi su labai aukštu mirtingumo rodikliu, kai miršta pusė pacientų.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 560 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*