Klinikinis AA skreperis dažnai skiriasi

[Total: 0    Average: 0/5]

AL krakmolas yra susijęs su kepenų ar blužnies išsiplėtimu, dažnai pirmasis ligos simptomas, susijęs su proteinurija, sumažintu serumo albuminu ir miokardo nepakankamumu.

Be to, egzistuoja nervų sistemos funkcijos sutrikimo požymiai (pvz., Nenormali odos temperatūra, nenormali odos temperatūra ir kt.). Dažniausi simptomai yra jutimo sutrikimai, riešo kanalo sindromas), viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, kardiomiopatijos simptomai, padidėjęs liežuvis, tendencija vystytis nereikšmingam kraujavimui (mėlynės) ir nagų srities pokyčiai.

Klinikinis AA krakmolo tūris kinta priklausomai nuo audinių ir organų pažeidimų sunkumo įvairių reumatinių ligų metu. Visų pirma tai pasireiškia padidėjusia proteinurija ir progresuojančiu inkstų funkcijos sutrikimu, o tai rodo didelę žalą šiems organams.

Skausmas pasireiškia viduriavimu ir malabsorbcijos sindromu bei kardiomiopatija. Simptomai dažniausiai pasireiškia vėlyvuoju ligos laikotarpiu ir yra susiję su neigiama prognoze.

Abeta2M krakmolas veikia su riešo kanalo tunelio sindromu (paprastai pirmasis simptomas), sąnarių skausmu ir patinimu bei patologiniais kaulų lūžais. Klinikiniame paveikslėlyje gali būti ir kitų sąlygų.

Šeimos krakmolas ATTR pasižymi ligos simptomų pasireiškimu tam pačiam šeimos nariui. Stebimi sensoriniai ir motoriniai sutrikimai, kurie iš pradžių paveikia apatines galūnes. Kardiomiopatija vystosi ligos eigoje, o vienintelis miokardo dalyvavimo ligos procese simptomas gali būti širdies aritmija. Pacientams, turintiems šeimos krakmolą, taip pat yra viduriavimas ir sumažėjęs kraujospūdis.

Krakmolo diagnozė

Diagnozė grindžiama klotiniu grandiklio vaizdavimu, histologiniu tiriamu paveikto audinio rezultatu ir imunohistocheminiais tyrimais, siekiant aptikti atskirus skreperio tipo junginius.

Morfologinis tyrimas paprastai susijęs su poodiniu riebalinio audinio pilvo sluoksniais dėl mažo testo invazyvumo ir jo pakartojimo galimybės. Jei įtarimas dėl krakmolo, nepaisant neigiamo rezultato, yra kito audinio biopsija, pvz. inkstai ar kepenys.

Diagnozę gali patvirtinti papildomi bandymai (proteinurija, padidėjęs kreatinino kiekis ir cholestazės fermentų aktyvumas serume, monokloninių baltymų ar laisvųjų imunoglobulinų lengvųjų grandinių nustatymas).

Krakmolo apdorojimas

Esant vienos pagrindinės ligos progresui, reikia ieškoti jo gydymo ir kontrolės. Krakmolo specifinė terapija yra pagrįsta priešuždegiminiu ir imuninę sistemą slopinančiu poveikiu (dėl to sumažėja audiniuose kaupiamų baltymų susidarymas ir ligos simptomai), be to, kolchicino vartojimas slopina amiloido kaupimąsi organuose, simptominiame krakmolo kolchicinui skiriamas kartu su ciklofosfamidu.

Šeimos formose rekomenduojama kepenų transplantacija. Amiloidozės metu vykstančių organų pokyčių gydymas priklauso nuo pažeidimų vietos ir atskirų organų bei sistemų klinikinių simptomų sunkumo laipsnio.

Prognozė su krakmolu

Prognozė su krakmolu daugiausia priklauso nuo pagrindinės ligos buvimo ir sunkumo. Be to, kai kurių organų (ypač širdies) įtraukimas žymiai pablogina prognozes. Pacientų, sergančių AA tipo amiloidozės, vidutinė išgyvenimo trukmė yra maždaug 10 metų (dažniausia mirties priežastis yra progresuojantis inkstų nepakankamumas). Neapdorotiems pacientams, sergantiems AL krakmolu, išgyveno praėjus vieneriems metams po ligos diagnozės, taigi tokios klinikinės praktikos prognozė yra labai nepalanki.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 560 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*