Mikroskopinis vaskulitas

[Total: 0    Average: 0/5]

Mikroskopinio vaskulio diagnostinis valdymas orientuojasi į tipinius klinikinius simptomus, pasireiškiančius bendraisiais simptomais, plaučių, inkstų ir odos pokyčiais, ir mikroskopinio vaskuliato patvirtinimu, atliekant histologinį mikroorganizmo tyrimą, susijusį su ligos procesu. Be to, atliekant laboratorinius tyrimus (daugiausia MPO-ANCA antikūnų buvimą) pastebėti nenormalumai, nustatoma mikroskopinio vaskulito diagnozė.

Pagalbiniai tyrimai rodo, kad padidėja serumo C reaktyvus baltymų kiekis, pagreitėja raudonųjų kraujo ląstelių sumažėjimas (ESR) ir anemija, o kai inkstų funkcija sutrikusi, inkstų funkcija turi padidėti kreatinino koncentracija. Be to, šlapime stebimas baltymų ir raudonųjų kraujo ląstelių buvimas.

Vaizdų bandymai, ypač radiologinis vaizdavimas ir apskaičiuota krūtinės ląstos tomografija, gali būti naudingi nustatant mikroskopinio vaskulito diagnozę, nes jose atskleidžiami alveolinio kraujavimo į plaučius būdingi pažeidimai. Mikroskopinis vaskulitas turi būti atskirtas nuo mazginio arterito, mažo vaskulito ir kitų lėtinių plaučių ir inkstų pokyčių priežasčių.

Mikroskopinio vaskulito gydymas

Mikroskopinio vaskulito gydymas yra panašus į Wegenerio granulomatozės gydymą. Ligos paūmėjimo metu ciklofosfamidas ir glikosteroidai yra skiriami atitinkamomis dozėmis, ir, išlaikant pasiektą ligos remisiją, šių vaistų dozės palaipsniui mažinamos iki jų visiško nutraukimo.

Mikroskopinio vaskulito prognozė

Mikroskopinio vaskuliato progresija skiriasi, kuomet didžiausia mirties rizika atsiranda, kai egzistuoja inkstų, širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos pažeidimai. Dėl mažesnio inkstų funkcijos sutrikimo, mažiau nei pusė pacientų reikalauja lėtinės dializės, o tai žymiai pablogina progresą.

Mikroskopinio vaskuliato kursas gali būti lėtas, kai pasikartojantys bendrieji simptomai pasireiškia po įvairių trukmių nutraukimo, be šių simptomų. Nepaisant tinkamo gydymo, rizika gyvybei yra didelė. Iki trečiosios pacientų miršta per 5 metus nuo ligos diagnozavimo.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*