Mirtingumas Miokardo infarktas Didelis

[Total: 1    Average: 5/5]

Širdies priepuolis (infarktas miokardija) yra kai kurių miokardo ląstelių nekrozė dėl jo židinio išemijos. Tai dažniausiai pasitaiko žmonėms, sergantiems vainikinių arterijų liga.

Tai gali būti širdies priepuolis:
- kieta siena (nekrozė apima visą sienelę nuo endokardo iki perikardo);
- neužbaigta (pasienio),
- išsisklaidžiusių nekrozinių audinių protrūkių forma (retai).

Širdies ir plaučių infarktas

Miokardo infarktas yra staigus kraujo tiekimo tam tikros širdies raumens dalies blokada dėl širdies vainikinių arterijų kraujagyslių susitraukimo ar jų šviesos užsikimšimo, pvz., širdies raumenys. per skaldomą aterosklerozinę plokštelę ir tampą, susidariusį toje vietoje.

Išeminė koronarinės arterijos užkrečiama išemija gali turėti įvairias priežastis, pvz., Išemiją, koronarinės arterijos uraganizaciją ar išemiją. arteriosklerozė, embolija, trombozė. Dėl išemijos, širdies raumens dalis yra hipoksiduota, bloga mityba, taip pat jo nekrozė.

Yra trys pagrindiniai miokardo infarkto periodai:

Pirmosios 2-3 savaičių miokardo infarktas anksti. Esant greitam įsikišimui, kontroliuojama miokardo infarkto ūmio fazė, o dauguma pacientų yra gyvi. Tačiau per šį laikotarpį gali atsirasti rimtų komplikacijų, tokių kaip širdies šokas, širdies plyšimas, plaučių embolija, širdies aritmija, plaučių edema, perikarditas, skilvelių aneurizma ir kt.

Vėlyvasis miokardo infarkto laikotarpis trunka tris savaites (priklausomai nuo komplikacijų ir miokardo infarkto sunkumo), ir jo raumenys yra ramesni.

Po infarkto laikotarpiu gali atsirasti koronarinės arterijos ligos simptomai.

Miokardo infarkto priežastys

Miokardo infarkto etiologija yra tokia pati kaip krūtinės angina ir koronarinės arterijos liga.

Dažniausia miokardo infarkto priežastis yra:
- širdies vainikinių arterijų aterosklerozė (maždaug 90 proc. ligos).
- intravaskulinė trombozė,
- vidinė kraujavimas (po vidine membrana);
- Grūstis,
- uždegiminė ar alerginė edema.

Išemija ir širdies nepakankamumas taip pat gali atsirasti dėl šoko ar sužalojimo.

Veiksniai, prisidedantys prie miokardo infarkto

Iš tikrųjų, širdies smūgį palankiai vertina nerviniai veiksniai, t.y. per didelis darbas, intensyvios emocijos, stresas, poilsio trūkumas, A tipo asmenybė ir įžeidžianti veiksniai (piktnaudžiavimas narkotikais, t. Y. Sveiko gyvenimo būdo trūkumas). pvz., Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai pasitaikančios ligos (pvz., Kofeinas, nikotinas) ir ligos yra diabetas, nutukimas ir didelis cholesterolio kiekis dietoje, taip pat silpnas gyvenimo būdas.

Miokardo infarkto forma ir simptomai

Dažniausia miokardo infarkto forma yra skausmas. Todėl pagrindinis miokardo infarkto simptomas yra ūminis koronarinis skausmas (angina pectoris), kuris trunka 20-30 minučių arba pasikartojantis, nuolatinis, nepaisant kūno padėties pakitimų ir po jo vartojant nitrogliceriną. Skausmas yra krūtinėje (už krūtinkaulio) ir gali spinduliuoti į žemutinę, pečių ir pilvo dalį ir net atgal.

Tuo pat metu pacientas kenčia nuo nerimo, dusulys, prakaitavimas ir silpnumas, galimas silpnumas ir vėmimas.

Netipinės, neskausmingos miokardo infarkto formos pagrindinis simptomas yra infarkto komplikacijų įvaizdis, ty šie simptomai gali pasireikšti: širdies susitraukimų sutrikimas, ūminis kairiojo skilvelio nepakankamumas, plaučių edema, šokas, silpnumas arba tik EKG (elektrokardiogramos ) vaizdas. Neskausmingas širdies priepuolis dažniausiai pasireiškia žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, latentinis ir atsitiktinai nustatomas. Labai retai infarktas gali atsirasti po kitų ligų, pvz., Ūminio tulžies pūslės, pankreatito, skrandžio ligų ar kaulų ar reumatinio skausmo ar raumenų skausmo.

Miokardo infarkto diagnozė

Miokardo infarkto diagnozė dažniausiai pagrįsta staigiu pirmiau minėtų simptomų atsiradimu ir papildomais tyrimais.

Auscultation and physical examination, miokardo infarktas, greičiausiai, yra simptominis:

- širdies ritmo sutrikimai dėl hiperaktyvumo (ekstrasistolė, paroksimalinė tachikardija, prieširdžių ar skilvelių virpėjimas); tylus ir garsus tonas per širdį, galimas širdies integracijos ritmas; galimas perikardo trintumas. Sinusinė bradikardija (blauzdos nervų sindromas) gali pasireikšti ankstyvuoju miokardo infarkto etapu.

- laidumo sutrikimai (intraventrikulinė, sinuso-prieširdžio, atrioventrikulinė),

- kraujospūdžio sumažėjimas (ypač pacientams, sergantiems blauzdų nervų sindromu arba kardiogeniniu šoku) atsiranda per pirmąsias infarkto valandas. Tačiau daugeliu atvejų jis mažėja palaipsniui per pirmąsias 2-4 dienas).

- padidėjusi kūno temperatūra iki kelių dienų.

Papildomi miokardo infarkto diagnostiniai tyrimai parodo šiuos simptomus:

- Leukocitų kiekis kraujyje didėja per 2-3 dienas,

- OB (Raudonųjų kraujo sutraukimas) padidėja per 2 - 7 dienas. Jis stabilizuojasi po 4-6 savaičių.

- Schillingo paveikslėlyje yra inertiškos granulocitozės ir eozinopenijos,

- anglies ekonomikos sutrikimai (hiperglikemija ir gliukozurija),

- fermentiniai sutrikimai (kai kurių fermentų aktyvumo padidėjimas serume).

Geras diagnostinis miokardo infarkto tyrimas, ypač pirmosiomis dienomis, yra daugialypis fermentų aktyvumo nustatymas. Dažniausiai naudojami testai yra kreatinino kinazė (CPK), aspartatas ir allanino aminotransferazės (A1AT), gama-glutamil transpeptidazė (GGTP) ir beta-hidroksibutiarato dehidrogenazė (HBDH).

Elektrocardiografinis tyrimas leidžia diagnozuoti ir nustatyti miokardo infarkto vietą bei patologinių pokyčių kursą ir laipsnį, jo vystymąsi ir gijimo procesą. Elektrocardiografiniame tyrime (EKG), atliktame po pirmųjų simptomų atsiradimo, pastebimi pokyčiai ST segmente (aukšto arkinio ST segmento pakilimas arba nuleidimas - vadinamųjų "minkštųjų audinių" forma). Norint gauti reikiamus rezultatus, būtina naudoti Parde bangos metodą, kuris vėliau atskleidžia gilią ir plačią Q arba QS refrakciją, o paprastai - neigiamą T (koronarinės T) lūžimą. Šie tipiniai pokyčiai atsiranda skirtinguose elektrokardiografiniuose kanaluose, priklausomai nuo infarkto vietos.

Q-lizdas neatsiranda dalinio (subsidealo) infarkto atveju. Sub-indikatoriaus vožtuve nustatomi tik pokyčiai ST-T segmente.

Atsižvelgiant į patologinių pokyčių laipsnį ir įvairias sutrikimų intensyvumą elektros stimuliacijos metu, remiantis elektrokardiografiniu tyrimu išskiriami 3 miokardo infarkto sluoksniai:
- miokardo nekrozė (gilus ir platus refrakcija Q arba QS),
- nekrotinis audinys (pasikeičia ST skyriuje),
- išeminė zona (neigiama T).

Mikroskopinis tyrimas atliekant autopsiją parodė: ūminė raumens skaidulų nekrozė (patinimas, ląstelių branduolio atvaizdo išblukimas ir skersinis plyšimas) ir šviesiai geltonos nekrozės pažeidimas (kelių dienų infarkto atveju), apsuptas raudonųjų kraujo ląstelių su įveža miokardo infarkto indai ir fibroblastai.

Miokardo infarkto komplikacijos

Dėl praėjusio miokardo infarkto, priklausomai nuo jo sunkumo, gali atsirasti komplikacijų, t.y .:.

- atsiranda širdies ritmo sutrikimų (apie 70 proc.).

- Yra širdies šokas (kardiogeninis) (apie 15 proc.).

- rankos ir rankos surinkimas. Rankų sindromas atsiranda dėl rankos nervo uždegimo ir pasireiškia skausmu peties ir peties (paprastai kairiojo). Tai pasireiškia: skausmingai apriboti judėjimą pečių ir alkūnių sąnariuose, plečiant kaulus, odos ir raumenų atrofiją bei kraujagyslių ir motorinių sutrikimų. Tai gali būti lėtinė ir gali atsidurti savaime.

- be veleno sąranka. Po infarkto sindromas pasireiškia steriliu pleuros uždegimu, perikardu ir intersticine pneumonija. Neinfarkto sindromas išsivysto dėl lydimų autoimuninių mechanizmų ir padidėja nuo antrosios infarkto savaitės. Po infarkto sindromo simptomai yra: skausmas širdies srityje, didėjantis kvėpavimo metu, temperatūros padidėjimas (38-40 laipsnių Celsijaus laipsnio) ir skausmas širdies srityje, didėja kvėpavimo metu. C), pleuros ir perikardo trinties, leukocitozės augimo, pagreitintos ESR, perikardito tipui būdingo elektrokardiografinio vaizdo pokyčiai.

- miokardinis infarktas

- atsiranda širdies plyšimas (maždaug 2%) su ūmios štamponinės širdies ligos simptomais (šokas, centrinio veninio spaudimo padidėjimas, širdies silueto išsiplėtimas, širdies tonų išspaudimas, širdies siluetų kraštų arterijos trūkumas radiologiniame įvaizdyje) .

- staiga mirtis nuo miokardo infarkto (apie 25%), staiga mirtis gali atsirasti dėl širdies pliūpsnio, skilvelių sustojimo (širdies pagalbos, atrioventrikulinio bloko), smegenų ar plaučių embolijos ar skilvelių fibriliacijos.

- ūminis kairiojo skilvelio nepakankamumas ir plaučių edema (apie 15 proc.).

- ūminis dvipusio vožtuvo regurgitavimas

- poindrikcijos širdies aneurizma (maždaug 10 proc.). Postinfarctioninė širdies aneurizma atsiranda dėl išsiplėtimo ir padidėjusios nekrozinės skilvelių sienos širdies veiklos metu. Poindrikinės širdies aneurizmos diagnozavimas pagrįstas radiologiniu tyrimu (gorykulografija).

- uždegiminės komplikacijos (apie 15 proc.) - periferiniai (inkstų, smegenų, blužnies, galūnių ar žarnų arterijos) ir plaučių embolizmai. Jie atsiranda dėl sienelių krešulių atsiskyrimo kairėje arba dešinėje skilvelėje.

- tarpvandeninės pertvaros plyšimas (retos komplikacijos) su kairiojo ir dešiniojo skilvelio nepakankamumo simptomais, padidėjęs venų spaudimas ir skausminga kepenų liga

Miokardo infarkto gydymas

Miokardo infarkto gydymas daugiausia grindžiamas farmakoterapija ir gali būti veiksmingas. Gydymo tikslas - išardyti koronarines arterijas ir atstatyti kraujo tekėjimą infarkto srityje. Terapija taip pat apima duomenis apie neinfarktines komplikacijas.

Miokardo infarkto atveju pacientas nedelsiant turi būti gydomas ligoninėje intensyviosios terapijos skyriuje (maždaug 10 dienų), kur jis nuolat stebimas (širdies susitraukimų dažnis, elektrokardiogramos, kraujospūdžio, centrinio veninio slėgio, kūno temperatūra, kartais kvėpuojantis). Intensyvios kardiologijos priežiūros centrai, nes nuolatinė medicinos ir slaugos priežiūra, aprūpinta tinkama įranga (kardiostatai, kardiomonitoriai, signalizacijos ir įrašymo įranga), elektroterapinė įranga (defibriliatoriai ir širdies stimuliatoriai), ir ištekliai su tinkamu vaistų rinkiniu širdies ritmo, šoko ir plaučių edema yra vieninteliai, galintys veiksmingai gydyti miokardo infarktą.

Iki medicininės pagalbos atvykimo pacientas neturėtų imtis jokių veiksmų, palaukti greitosios medicinos pagalbos gulinčių padėtį ir esant dideliam dusuliui (plaučių edemai) sėdimoje padėtyje, nuleidus kojas.

Bendrosios terapinės rekomendacijos apima:
Gulėti lovoje 2-3 savaites. Fizinė reabilitacija nesusijusiame uždegime prasideda po vienos savaitės ligos (kvėpavimo pratimai). Palaipsniui ji apima gulint, sėdi ir stovinčią gimnastiką. Galite pradėti vaikščioti ketvirtą savaitę. Reabilitacijos tempas priklauso nuo paciento būklės.

Rekomenduojama šviežia žlugimo dieta yra skysta, daug vitaminų, mažo kaloringumo ir daug skaidulų.

Miokardo infarkto farmakologinis gydymas daugiausia paremtas analgetikais, antitromboziniais vaistiniais preparatais ir kraujagyslių išsiplėtimu nitroglicerinu.

Skausmą kontroliuoja skausmą malšinantis preparatas (anksčiau morfinas su atropinu, šiandien dažniausiai naudojami vadinamieji "skausmo žudikai"). neuroleptanoanalgezija (NLA II)).

Trombo ištirpimas vainikinės arterijos srityje (per pirmąsias 8 valandas) naudojamas fibrinolitinis gydymas (streptokinazė). Antitrombozinis gydymas (heparinas) paprastai vartojamas 3-4 savaites. Kontraindikacijos fibrinoliziniam ir antitromboziniam gydymui yra: vyresnis nei 65 metų amžiaus, hipertenzinė liga, opinė liga ir hemoraginiai dėmės.

Terapijoje vartojamos širdies aritmijos:
- ksilokainas (širdies hiperaktyvumo kontrolė - ekstrasistolija, tachikardija),
- gliukokortikoidai ir širdies elektrostimuliacija (su laidiais sutrikimais);
- Elektros kardioversija (prieširdžių virpėjimas, paroksizminė tachikardija),
- atropinas arba alupentas (sinusinė bradikardija, lėtinis skilvelių ritmas).

Jei yra širdies plyšimas, būtina atlikti chirurginį gydymą, tačiau ad hoc gydymas - tai perikardžio pertvara ir jame esančio kraujo nutekėjimas.

Miokardo infarkto mirtingumas yra didelis. Mirtis paprastai būna pradinėje ligos stadijoje (70%). ) Hospitalizuotų pacientų mirtingumas neviršija 25%. Amžius (65 metai) ir ankstesnė miokardo infarkto istorija apsunkina progresą.
Zhaneta Malec

Komentarai Širdies priepuoliai

agnieszka | 2008-11-18 15:28

Sveiki. Praėjus maždaug 2 savaites, mano krūtinėje jaučia dusulį, mano kairioji rankos dalis yra nutekėjusi ir turiu keistų vaistų. Viskas liudija apie širdies nepakankamumą, tris kartus buvau greitosios pagalbos, jie man padarė ekg ir paėmė kraują, ir tarsi viskas būtų rudenį, nors aš vis dar turi šiuos simptomus, ar gali, kad susirinkę žmonės žlugtų, kai aš esu tik 18 metų, prašau, kas man atsakys?

Waldek | 2008-12-01 19:37

Aš padariau panašų atvejį, kaip padarė Zenon, pasirodė, kad aš sustingo už stento, jei jie jus išplėtė Bródno ligoninėje.
O baisu!

jarul7 | 2009-03-26 17:41

Sveiki!
Agniesko, jums neįmanoma infarkto, nes toks jaunas žmogus netgi išgyvens tai - tai gali būti neurozės simptomai!

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*