Padidėjęs intrakranijinis slėgio sindromas

[Total: 0    Average: 0/5]

Smegenys yra organas, kurio aplinka susideda iš kaulų elementų (kaukolės), dėl kurios šiek tiek padidėja tūrio ar masės kaukolės dalis, padidinant intrakranijinį spaudimą ir slopinantys, ir dėl to slopina centrinės nervų sistemos struktūrą, kuris blogina ir net sugadina smegenų struktūrą, kuri yra svarbiausia palaikyti gyvybines funkcijas.

Yra santykiai, kurie sako, kad smegenų, smegenų spinalių skysčių ir kraujo tūrių kiekis kaukolėje yra pastovus. Vienoje iš šių sistemų atsiradę nukrypimai (arba naujos struktūros atsiradimas, pvz., "Nauja struktūra" arba "nauja struktūra"). navikas) sukelia rimtų pasekmių ir padidėja slėgis kaukolės viduje.

Padidėjęs intrakranijinis slėgis atsiranda dėl padidėjusio smegenų kiekio arba dėl naujos intrakranijinės masės atsiradimo (pvz., Carotidų naviko, karotino naviko, naviko naviko). ligos, tokios kaip smegenų augliai, galvos smegenų abscesas, hematomos ir kraujavimai, didžioji smegenų edema, centrinės nervų sistemos uždegimai, smegenų struktūrinis infarktas, sukelia padidėjusį intrakranijinį slėgio sindromą smegenų apimties padidėjimo mechanizme).

Kitos priežastys gali būti susijusios su sutrikusia smegenų skysčio skysčio cirkuliacija (smegenų skilvelių skysčių nutekėjimo sutrikimu arba pernelyg didelio skysčių kiekio padidėjimu) - nepakanka balansavimo tarp smegenų spinalinio virškinimo sekreto gamybos ir absorbcijos, kuri yra susijusi su jo sulaikymu ir sukelia intrakranijinė masė). Su šiuo mechanizmu siejasi subarachnoidiniai kraujavimai ir meningitas.

Dėl padidėjusio veninio kraujospūdžio ir nenormalios kraujo nutekėjimo, dėl padidėjusio kraujo tūrio minkštųjų padangų venose ir sinusuose sunkioje padangoje, taip pat padidėja intrakranijinis slėgio sindromas. Šis mechanizmas yra susijęs su trombozės sąlygomis šakniastiebių ertmėje, didelio viršutinio venų pralaidumo stoka ir kardiologinėmis problemomis (dešiniojo skilvelio širdies nepakankamumu ir plaučių hipertenzija).

Kranialinės hipertenzijos sindromo simptomai

Padidėjęs slėgis kaukolės viduje padidėja skirtingais greičiais, priklausomai nuo to, kiek padidėja papildomas intrakranijinis tūris. Skirtingos ligos sąlygoja kitoks pokyčių mechanizmas, todėl ne visi jie turi tą patį sindromą.

Didžiausias intrakranijinio spaudimo sindromo simptomas yra galvos skausmas (90%). (c) kuris iš pradžių pasirodė naktį ir ryte, sustiprėja laikui bėgant ir atsiranda bet kuriuo paros metu, pacientai jį apibūdina kaip sprogstamą ir nepakeliamą. Galvos skausmas paprastai yra užpakalis ir priekinė. Keisti kūno laikyseną, kosulį, čiaudulį, juoką gali paūmėti skausmas (dėl sunkios padangos, taip pat indų ir galvos odos nervų įtempimo dėl padidėjusio intrakranijinių struktūrų tūrio).

Pacientams vėmimas dažniausiai pasireiškia per sunkios galvos skausmo valandas, dažnai pykinimas nepasireiškia prieš vėmimą arba yra tik šiek tiek padidėjęs. Pasirodo regėjimo sutrikimai, pacientai mato per rūką, praneša apie regėjimo lauko defektus ir net trumpus aklumo atakus. Šią būklę galima atskirti nuo regos nervo uždegimo, nes pradinio pilvochirurginės hipertenzijos fazės metu regėjimo aštrumas nepablogėja.

Atliekant oftalmologinį jūros dugno tyrimą iš pradžių stebimas venų užkimimas, tada pastebama riba neryškėja ir regos nervo diskas tampa ryškesnis dėl patino, o petechijos atsiranda aplink.

Didėjant intrakranijiniam slėgio sindromui, vizualinis nervas išnyksta, dėl kurio sumažėja regėjimo laukas ir regos aštrumas, o kartais net aklumas. Apibūdinti akies dugno pokyčiai vadinami aštriais skydais.

Kiti padidėjusio intrakranijinio slėgio sindromo simptomai yra parenizmas ar paralyžius išlaisvinančio nervo (pasireiškia akies obuolio judėjimo sutrikimais), epilepsijos priepuoliai, sąmonės sutrikimas mieguistumo formos ir komos, širdies ritmo sulėtėjimo, širdies ritmo ligos progresavimo tampa greitas ir nereguliarus, laikinai padidėja arterinis spaudimas, atsiranda kvėpavimo sutrikimai (kvėpavimo sulėtėjimas ir gilinimas).

Kai kuriems pacientams gali pasireikšti psichiniai sutrikimai, tokie kaip apatija, abejingumas, nepakankamas iniciatyvumas ir susidomėjimas, po kurio vyksta asmenybės pokyčiai, demencija ir net psichozės.

Komplikacijos su padidėjusiu intrakranijiniu slėgio sindromu

Padidėjusio intrakranijinio slėgio sindromo vystymasis ir elgesys gali sukelti pavojingų komplikacijų - vadinamųjų "smegenų sutrikimų". smegenų dalies tikimybės gretimoms struktūroms. Šios valstybės tiesiogiai kelia grėsmę gyvybėms ir yra susijusios su dideliu mirtingumu. Ypatinga rizika yra susijusi su sąlygomis, kurios greitai sukelia slėgio padidėjimą kaukolės viduje (pvz., Kaukolės ertmėje, pilvo ertmėje ir kt.). po traumatinės hematomos).

Nugaros smegenys daugiausia veikia spaudimą smegenų ar ilgintuos nugaros smegenyse. Dėl to mokinys išsiplėtė ir nereaguoja į šviesą dėl akimoto nervingumo nepakankamumo, atsiranda piramidinių takų pažeidimo simptomų (Babińskio paresis ir refleksai), sąmonė sutrinka, o laikui bėgant kvėpuoja. Širdies susitraukimų dažnis taip pat sulėtėja, o kraujotakos nepakankamumas gali būti ekstremalus.

Idiopatinė intrakranijinė hipertenzija

Idiopatinė intrakranijinė hipertenzija (anksčiau žinoma kaip pseudocystic smegenų auglys) gali būti diagnozuota, jei nėra priežasties padidinti intrakranijinį slėgį.

Žinių apie kaukolės procesus, vykstant įvairioms ligoms ir naujų diagnostikos metodų kūrimą, pažanga daugelyje anksčiau vadinamų idiopatine intrakranijine hipertenzija yra laikoma intrakranijinės venų trombozės priežastimi, taigi tokia būklė nebetenka idiopatinis sindromas. Taip pat buvo paaiškinta daugelis kitų patologijų, kurios yra padidėjusio intrakranijinio slėgio priežastis, taigi mažiau ir mažiau ligų vadinamos idiopatinėmis.
Mariusz Kłos

Komentarai Intrakranialinis hipertenzinis sindromas

Nieko | 2012-10-11 11:47

Mano atvejis nėra diagnozuotas. Viena vertus, šventyklos teritorijoje prasidėjo galvos skausmas ir, kita vertus, pasikeitė oras. Aš miegojau keletą minučių net iki pusės valandos iki lietaus, kritulių ir pan. Po ilgo laiko atsirado skreplių skausmas, pulsuojantis sinusuose ir ausyje, ausies tyrimas neatskleidė bet kokia patologija. Narkotikai, pvz., Cirrus ir Sunafred, padeda, bet ne kiekvieną kartą. Perskaičius šiuos vaistus paaiškėja, kad jie gali išlyginti ausį. Kas toliau vyks ir kaip tai baigsis man, nežinoma.

Mėlynas | 2013-01-09 19:35

Aš, kaip Jen360, jaučiuosi skausmais po izotretinoino - jie jau prasidėjo jau paskutiniame gydymo etape, šiandien po pusantrų metų jie vis dar vyksta, jie yra stipresni, skausmas išlieka, kartais jaučiuosi kaip kaukolės trepanacija, tiesiog pajusti reljefą. Deja, sprendžiant dėl gydymo, mes nusprendėme dėl šalutinių poveikių. Kažkas kažko sąskaita: /.

Posttraumatikos | 2014-04-17 22:54

Aš taip pat turi problemų su intrakranijiniu slėgiu ir tai yra tiesiog nepakeliamas nuolatinis sprogo galvos skausmas. Aš nežinau, ar galite imtis bet kokių vaistų, kad sumažintumėte šį spaudimą?

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*