Pavojingas priešlaikinis pristatymas

[Total: 0    Average: 0/5]

Pagal įprastinę nėštumo trukmę, pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), yra 37-41 savaites. Vaiko gimimas nuo 22. iki 36. baigta nėštumo savaitė vadinama priešlaikine (mažiau nei 22 savaites). Tai viena iš pagrindinių perinatalinio mirtingumo priežasčių ir tolimos pasekmės tiek fizinei, tiek protiniam vystymuisi nepasiturinčiuose kūdikiams. Nustatyta, kad ankstyvos gimdos paplitimas yra kelių procentų visų gimdymų.

Negerumas yra susijęs su daugeliu komplikacijų, įskaitant m. tarp kitų priežasčių - kvėpavimo sindromas, kraujavimas iš skilvelių, leukomalacija, nekrozinės žarnos ligos, broncho-plaučių displazija, vėlyvoji psichinė liga ir priešlaikinė kūdikių retinopatija. Priešlaikinis gimdymas sukelia ir didesnę galvos smegenų paralyžiaus riziką. Todėl nepakankamumas yra didelė ne tik medicininio pobūdžio, bet ir socialinio pobūdžio problema.

Rizikos veiksniai, susiję su ankstyvuoju gimdymu

Svarbiausi priešlaikinio gimdymo rizikos veiksniai yra: nėščios moters nėštumo istorija (vienos ar daugiau priešlaikinių gimdymų istorija, abortų pasireiškimas antrąjį nėštumo trimestrą, daugiavaisis nėštumas, nėščios motinos ankstyvos gimimo istorija ), kartu egzistuojančios ligos (daugiausia diabetas, kepenų ligos, hipertenzija, inkstų ligos, šlapimo takų infekcijos, anemija, makšties ir gimdos kaklelio uždegimai).

Dėl ginekologinės ir akušerinės priežasties paminėtos įgimtos gimdos malformacijos, daugiapakopės malformacijos, didelės gimdos mios, priekinės placentos ir ankstyvas placentos atskyrimas.

Kiti veiksniai, galintys įtakoti gimdymą, yra priklausomybė (nikotinas, alkoholizmas), žemas išsilavinimo lygis ir blogos gyvenimo sąlygos, mažas darbo užmokestis, sunkus darbas ir motinos amžius (iki 18 metų amžiaus). virš 35).

Prarijusių priešlaikinių gimdymų atpažinimas

Sukurtos specialios diagnostikos kriterijai, skirti nustatyti priešlaikinius gimdymus. Nėštumo amžius turi būti 22-37 savaičių, o susitraukimo aktyvumas turi būti dokumentuojamas (mažiausiai 4 susitraukimai per 20 minučių arba 8 per valandą, mažiausiai 1 kontraktūra 30 sekundžių).

Priešlaikinis gimdymas diagnozuojamas, kai vaisiaus membranos sprogsta, o kai amniozinis krepšys yra išsaugotas, būtina patvirtinti, kad gimdos kaklelis yra išlygintas ne mažiau kaip 75 proc. Ir atidarytas bent 2 centimetrais.

Vykdant visus pirmiau nurodytus kriterijus, galima diagnozuoti priešlaikinius gimdymus. Įtarus diagnozę, diagnozė turi būti greitai patvirtinta.

Būtinas priešlaikinio gimdymo rizikos diferencinė diagnozė. Šiame procese turėtų būti atsižvelgiama į šlapimo takų infekcijos atsiradimą, priešlaikinį placentos, gimdos myoma, apendicito ir kitų klinikinių būklių atskyrimą.

Gydymas priešlaikinio gimdymo rizika

Jei įtariate, kad anksčiau gimėte, turite nėščią moterį hospitalizuoti. Turėtų būti atliekamas vaginalinis akušerinis tyrimas, siekiant įvertinti kaklo brandos laipsnį ir galimą gimdymo progresą.

Jei vaisiaus membranos pertraukiamos arba kvėpuoji kvėpavimo takai, palpacijos tyrimas turi būti nutrauktas ir pakeičiamas regėjimo akiniais.

Būtina naudoti lovos režimą ir pacientą pastatyti ant šono, pageidautina kairėje pusėje. Taip pat reikėtų apsvarstyti raminamųjų ir spazmolitikų vartojimą, tačiau negalima remtis analgetikomis.

Taip pat būtina tinkamai hidrinti pacientą ir užregistruoti gimdos sistolinę funkciją ir virš 26. Kardikografija atliekama gestacinės savaitės metu (fetalo širdies ritmas, judesiai ir gimdos sistolinis aktyvumas registruojami).

Ultragarso tyrimas yra naudingas nustatant gestacinį amžių ir vaisiaus brandą, placentos vietą ir auglio skysčio kiekį. Daugeliu atveju reikalingi papildomi tyrimai (pvz., Kraujo morfologija, bendri šlapimo tyrimai ir kt.).

Reikėtų atsižvelgti į naujagimių konsultacijas, vaisiaus farmakoterapiją (kvėpavimo nepakankamumo prevencija, intrakranijinės hemoragijos prevencija), optimalaus gimdos sistolinės funkcijos slopinimo metodo ir pasirinktų antibiotikų rūšies pasirinkimo pasirinkimą, juos reikėtų naudoti tik tais atvejais, kai buvo patvirtinta makšties ar gimdos kaklelio infekcija arba įtariama gimdos infekcija).
Mariusz Kłos

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 227 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*