Tai yra sveikos gyvensenos įgyvendinimas.

[Total: 0    Average: 0/5]

Cukrinis diabetas suskirstytas į 1 ir 2 tipus.

Pirmas cukrinio diabeto štamas sukelia kasos salelių sunaikinimas, kuris normaliomis sąlygomis sukuria insuliną. Dažnai procesas yra autoimuninio pobūdžio (susijęs su antikūnų susidarymu, nukreiptu prieš savo paties kasos audinius), dėl kurio atsiranda insulino trūkumas (taigi gydymo pagrindas yra šio hormono vartojimas).

Pirmasis antrojo tipo cukrinis diabetas iš pradžių siejamas su periferinių audinių atsparumu insulinui, kuris pirmosiose ligos fazėse nėra išskiriamas mažesniais kiekiais, o ligos progresavimas sumažina jos gamybą kasos salose (taigi pradinė gydymas susijęs su geriamųjų vaistų vartojimu, o vėliau su insulinu).

Kitos diabeto formos yra žinomos etiologijos diabetas (pvz., Kai yra nėščių moterų genetinių defektų, kasos ir endokrininių ligų, kurias sukelia vaistai ir cheminės medžiagos, arba kuriasi dėl infekcijų) ir diabetu.

Simptomai diabetu

Diabeto simptomai nėra būdingi, jie yra susiję su ligos tipu ir jo greičiu. Antroji ligos forma yra besimptomiai daugiau nei pusėje atvejų. Padidėjęs troškulys (polidifija), silpnumas ir mieguistumas (dėl dehidratacijos), svorio sumažėjimas gali pasireikšti ir diabetu.

Šie simptomai dažniau pasireiškia 1 tipo diabetu, taip pat yra acidozės ir ketozės komos simptomai, kurie dažnai yra pirmieji pastebėti pokyčiai vaikams ar paaugliams.

Kiti diabeto simptomai gali būti bakterinio ar grybelinio pobūdžio odos pažeidimai. Paciento tyrime stebimi dehidratacijos požymiai (paprastai vidutinio sunkumo laipsnio), pvz. odos elastingumo sumažinimas, odos sausumas ir gleivinės. Dauguma II tipo diabeto atvejų atsiranda dėl pilvo nutukimo.

Be to, diabetinės pagalbinės priemonės rodo padidėjusį gliukozės kiekį kraujo serume, kartais su dideliu gliukozės kiekiu šlapime. Kai kuriais atvejais yra įrodyta, kad serumo antikūnai gali pažeisti insulino gaminančias kasos struktūras.

Be to, galima nustatyti peptidą C serumo lygį, lipidų sutrikimus arba ketoninius kūnus galima įrodyti šlapime ar kraujyje.

Diabeto diagnozė

Svarbu anksti diagnozuoti diabetą, nepaisant dažnai besimptomumo, dėl komplikacijų atsiradimo galimybės net ir tais atvejais, kai ligos simptomai nerasta.

Priešdiabetinė būsena diagnozuojama dėl nenormalių gliukozės kiekio neryštyje ir gliukozės tolerancijos praradimo (tačiau cukraus kiekis neviršija nustatytų diagnozuojant diabetą).

Kita vertus, pats diabetas diagnozuojamas esant klinikiniams simptomams ir taip vadinamos "ligos" buvimui. patartina didelis gliukozės kiekis serume. Be to, diagnozę galima nustatyti remiantis dviejų pakankamai didelės glicerijos pasninko pastabomis arba po žodinio gliukozės testo.

Diagnozuojamas diabeto gydymas neturėtų būti atliekamas esant ūminei ligos fazei, po traumų ar chirurginių procedūrų ar vartojant vaistus, turinčius įtakos gliukozės kiekiui kraujyje. Pacientams, kuriems yra prieš diabetu būdinga būklė, bandymai turėtų būti kartojami kas metus ar kas dvejus metus.

Diabeto gydymas

Diabeto gydymas yra išsamus, todėl vienu metu reikia gydymo. Svarbus aspektas yra tinkama dieta, pagrįsta reguliaraus valgio su panašiomis bendros kaloringumo vertėmis vartojimu ir lemia svorio praradimą dėl antsvorio arba nutukusių žmonių.

Kokybinė raciono sudėtis su diabetu turėtų aprūpinti maistinėmis medžiagomis ir tuo pat metu apsaugoti nuo aterosklerozės rizikos.

Tinkamas fizinis pasirengimas diabetu taip pat yra svarbus diabeto gydymo elementas, nes jis turi teigiamą poveikį angliavandenių metabolizmui.

Nefarmakologinis gydymas turi tokią pačią vertę kaip ir vaistų vartojimas. Jis pagrįstas sveiko gyvenimo būdo įgyvendinimu, pradinio 2 tipo diabeto laikotarpiu, kartais rekomenduojama tuo pačiu metu vartoti vaistus.

Farmacinėse priemonėse buvo naudojami per burną vartojami vaistai, dėl kurių sumažėja gliukozės kiekio kraujyje koncentracija arba užkertamas kelias jo didėjimui. Be to, tam tikrais atvejais naudojama insulino terapija.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*