Vadinamasis specialistų tyrimas atliekamas

[Total: 0    Average: 0/5]

Kol nėra osteoporozės lūžių, ji yra besimptomė (kartais gali atsirasti kaulų skausmai, ypač nugaros srityje). Kitų ligų sambūvio atveju pastebimi tik pagrindinės ligos simptomai. Tik neteisingi pagalbinių tyrimų rezultatai gali parodyti osteoporozės buvimą.

Laboratorinių kraujo tyrimai įvertina kalcio fosfato metabolizmą ir medžiagų koncentraciją, rodančią padidėjusį kaulų audinio susidarymą ar sunaikinimą - nerekomenduojama diagnozuoti osteoporozės pagal jų lygį. Be to, galima nustatyti laboratorinių anomalijų, susijusių su pagrindine ligos, kuri yra atsakinga už osteoporozės vystymąsi, egzistavimą.

Vaizdavimas buvo pagrįstas pagrindine kaulų rentgeno spinduliuote, kuris parodo sumažintą tankį, ploną kortikų sluoksnį ilguose kauluose, aiškesnį slankstelių smegenų slenksčių slankstelių atvaizdą ir suspaudimo lūžių buvimą osteoporozės metu. Specializuoti moksliniai tyrimai atliekami vadinamose "specialybės" srityse. kaulų densitometrija, atskleidžianti tam tikrus ligos eigą.

Osteoporozės diagnozė

Osteoporozės diagnozė remiasi klinikiniais simptomais, radiologinių ir specialių tyrimų rezultatais. Kai kuriais atvejais reikalinga kaulų biopsija. Osteoporozės diagnozę galima nustatyti tik tuo atveju, jei nėra kitų sąlygų.

Manoma, kad egzistuoja rizikos veiksniai. Osteoporozę reikia ieškoti, jei lūžiai, kuriuos sukelia stimuliatoriai, kurių energija yra maža, vyresniems nei 45 metų pacientams. Pirminė osteoporozė reikalauja diferencijavimo nuo įgimto kaulų trapumo, fiziologinės osteopenijos, osteomalacijos, osteoporozės ir vietinės osteoporozės.

Osteoporozės gydymas

Terapinis osteoporozės gydymas turėtų būti skirtas kaulų lūžių prevencijai, reguliuojant kaulų audinio susidarymo ir rezorbcijos procesus. Turi būti laikomasi kalcio turinčios dietos, kurios sudėtyje yra pakankamai vitamino D, ir fizinius pratimus. Taip pat rekomenduojama atidėti cigaretes, alkoholį ir kavą, kad būtų išvengta pertraukos.

Konkrečių vaistų vartojimas yra susijęs su tyrimų rezultatais ir su tuo susijusių ligų sambūviu. Kalcio preparatai, vartojami praktiškai visose osteoporozės formose, buvo naudojami kaip farmakologiniai preparatai, nes padidėjus kalcio koncentracijai serume sumažėja kaulų skilimo procesai.

Vitaminas D ir jo metabolitai padidina kalcio absorbciją žarnyne ir stimuliuoja kaulinio audinio susidarymą. Hormonų pakeičiamoji terapija yra pagrįsta, ypač moterims po menopauzės, kai greitas kaulų rekonstrukcijos greitis (dažniausiai vartojami natūralūs konjuguoti estrogenai arba 17-beta estradiolis, galbūt su progesteronu).

Gydymas hormonais turi būti atliekamas ginekologiškai kontroliuojant ir reguliariai atliekant mamografiją, nes jis sukelia didesnę piktybinių gimdos ir krūties vėžinių susirgimų riziką. Kalcitoninas skiriamas pacientams, turintiems padidėjusį kaulų atstatymą, tačiau jo negalima vartoti nuolat. Bisfosfonatai gali pakeisti kalcitoniną ir slopinti kaulų išsiskyrimą. Šiuo metu osteoporozės gydymui jie naudojami kaip pirmosios eilės vaistai.

Prognozė osteoporozei

Prognozė osteoporozei sergantiems pacientams priklauso nuo ligos priežastys, taip pat nuo kaulų pažeidimo laipsnio nustatymo ir gydymo metu.

Lūžys, ypač šlaunikaulio kaklelyje, ypač pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, gerokai pablogina progresą, tampa neįgalumo priežastimi ir netgi gali pakenkti paciento gyvenimui.

Jei tinkamai gydomas, osteoporozės progresavimas yra sėkmingas. Svarbu laikytis bendrų rekomendacijų, kurios neleidžia gilinti pokyčių ir gerinti prognozes.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*