Vėlyvo odos porfirija

[Total: 0    Average: 0/5]

Vėlyvasis dermatofitozė vystosi daugiausia vidutinio amžiaus ir vyresnio amžiaus žmonėms, dažniausiai penktame ir šeštajame gyvenimo dešimtmetyje, o retai - vaikams (paveldimose gali būti ir vaikų).

Tipiškas vėlyvosios odos porfirijos požymis yra blisterių atsiradimas vietose, kuriose veikia mechaniniai veiksniai, t.y. traumos, susižalojimai, poveikiai ir odos pažeidimų vystymas saulės spinduliuotei paveiktose vietose.

Šiuose rajonuose įvyksta nereguliarus spalvos pasikeitimas ir spalvos pasikeitimas. Žaizdos daugiausiai yra ant rankų, veido ir ant galvos odos plika žmonių.

Dėl lėtinių odos porfirijos formų gali pasireikšti odos grūdinimas, kuris yra porceliano spalvos ir primena apie anomalijas, esančias sklerozėje.

Tipiškas porfirijos požymis yra aštrus vaizdas su aiškiais randais toje srityje, kur burbuliukai yra įtraukiami. Skirtingos skleroderminės ligos protrūkių panašumai gali atsirasti dėl fibroblastų susidariusio perteklinio kolageno susidarymo, kurį sukelia uroporfyrinų perteklius.

Vėlyvosios odos porfirijos atpažinimas

Vėlyvosios odos porfirijos diagnozė yra įmanoma, pasireiškiant pokyčiams daugiausia paveiktose vietose (veikiamos saulės spindulių ir sužalojimų) bei blisterių, erozijų ir randų paplitimas ligos įvaizdyje. Dažnai pastebėtas padidėjęs jautrumas saulės šviesai.

Šlapimo tyrimas dėl uroporfyrinų (daugiausia I tipo, rečiau - III tipo) ir cheminių junginių, būdingų kepenų pažeidimui, yra patvirtinamasis testas. Imuninės fluorescencijos testas paveiktai odai, pvz., paciento oda yra naudinga diagnostikos procese. rankos ranka, kuri rodo imunoglobulino nuosėdų buvimą sustorėjusiose kraujagyslėse.

Vėlyvojo odos porfirijos gydymas

Vėlyvas odos porfirija gerai reaguoja į kovą su maliarijos preparatais. Iš pradžių jie sustiprina odos pažeidimus, kurie yra susiję su didesnių porfirinų kiekių sekrecija, ir tada aiškiai pagerėja pacientų klinikinė būklė. Gydymas antimalariniais preparatais gali būti pakartotinai kartojamas kelis mėnesius.

Tačiau tokios procedūros veiksmingumas priklauso nuo kenksmingų veiksnių pašalinimo kepenyse, dėl kurio dažnai reikalaujama nutraukti kai kuriuos farmakologinius preparatus ir visišką alkoholio susilaikymą. Kraujas išsiskiria sunkiomis formomis.

Patartina naudoti saulės apsaugos priemones su kuo didesniu tekstūru. Taip pat svarbu vengti mechaninių sužeidimų, kurie gali inicijuoti pokyčių raidą.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*