Yra vaikščiojimo veiklos neaktyvumas.

[Total: 0    Average: 0/5]

Huntingtono liga dažniausiai prasideda nuo 30 iki 30 metų amžiaus. 50. Senėjimas: - gimtadienis. Demencijos simptomai dažniausiai pasireiškia anksčiau nei motorinis nerimas, tačiau kartais pirmas ligos simptomas yra nevalingi judesiai. Pradžioje pacientai pastebi mažesnę iniciatyvą, siauresnį susidomėjimą ir lėtesnius mąstymo procesus. Lėtai, per kelerius metus išsivysto didelis nešvarumas. Vėliau ligos gyvenime atsiranda psichozė su meluzijomis ir haliucinacijomis.

Judėjimo nerimo būklė auga lėtai. Nepageidaujami lėtinio chorėjos judesiai ypač stiprūs liemens raumenyse ir galūnių raumenyse. Yra pastebimas pėsčiųjų veiklos sutrikimas, kurio metu sustiprėja nevalingi judesiai. Dėl nekontroliuojamo liežuvio ir lūpų judėjimo sunku kalbėti ir valgyti. Sumažėja bendras raumenų įtempimas (išskyrus Westphala, liga, kurioje pastebima sustingimas ir judrumas, o simptomai atsiranda jau ankstyvoje vaikystėje).

Perduodant ligos genus į vėlesnes kartas, palikuonyse padidėja ir anksčiau pasireiškia simptomai (tai yra laukimo reiškinys, ypač kai genai perduodami iš tėvo). Laboratoriniai rezultatai yra normalūs, o vaizdavimas (kompiuterinė tomografija ir magnetinis rezonansas) rodo smegenų skilvelių sistemos išplėtimą su šoninio kameros vaizdais, panašiais į dangtelio sparną, atsirandantį dėl atrofinių pokyčių šlaunies branduolyje.

Positronų emisijos tomografija rodo, kad ląstelių metabolinis aktyvumas uodegoje, lukštuose ir žievėje (t. Y. Ligų paveiktose srityse).

Huntingtono ligos diagnozė

Preliminari Hantingtono ligos diagnozė gali būti pagrįsta ligos šeimos istorija ir chorejų, demencijos ir asmenybės sutrikimų simptomais. Diagnozę patvirtina analizuojant genetinę medžiagą su būdingais genetą, koduojantį huntingtiną baltymą.

Diferencijuojant Huntingtono ligą atsižvelgiama į kitas paveldimas ligas (Vilsono liga, smegenų ir stuburo ataksija, neuroakanthocitozė), choreografiniai judesiai kitose ligose, infekcijos ir imuninės sistemos ligos (Sidenhamo choreja, encefalomielitas, sisteminė raudonoji vilkligė).

Panašūs simptomai gali pasireikšti vartojant farmakologinį preparatą (pvz., Vaisto atveju). po kvolinolitinių vaistų, po to, kai vartojo levodopą, vartojamą Parkinsono liga) ir cerebralinės kraujagyslių ligos (kraujospūdžio ir išeminės smegenų insultų netoli mažo krūtinės ląstos branduolio) ir medžiagų apykaitos arba endokrinologinių sutrikimų, pasireiškiančių nėščioms moterims, taip pat geriamųjų kontraceptikų vartojimas.

Huntingtono ligos gydymas

Huntingtono liga negalima gydyti protiškai (dėl to smegenų morfologinių pokyčių pasikeitimas ir nenormalaus geno pašalinimas iš ląstelių). Terapinis gydymas yra tik simptominis. Fizinė reabilitacija atliekama siekiant pagerinti pokalbio ir kalbos terapijos pratimus, taip pat būtina psichologo pagalba.

Kai kurie neuroleptikai yra naudojami farmakologiniuose preparatuose, skirtuose ligos požymiams (pvz., Haloperidoliui ir rifondronui) ir narkotikams, kurie pašalina dopaminą iš nervų galūnių (pvz., Antibiotikų ir antibiotikų). Pacientams, sergantiems psichikos sutrikimais, buvo sukurta daugybė vaistų (pvz., Tiaprido), siekiant sumažinti netyčinius judesius, taip pat antidepresantus ir antipsichozinius preparatus. Vestfalos forma buvo naudojama levodopa.

Prognozė yra nesėkminga. Huntingtono liga progresuoja, pacientai miršta po kelerių metų nuo ligos diagnozavimo. Dažniausia mirties priežastis yra blyškioji pneumonija, kuri susidaro dėl rijimo sutrikimų, dėl kurių per burną patenka bronchų medis.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 558 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*